کشمش انتخاب سالم برای کودکان است

وقتی نوبت به بررسی مواد مغذی موجود در کشمش می شود، مهم است که به یاد داشته باشید که مواد مغذی تنها جنبه یک غذا نیست که آن کشمش سبز تیزابی به انتخاب خوبی تبدیل می کند.

لذت بردن از غذا بسیار مهم است. اگر کودک از تجربه خوردن آن لذت نبرد، حتی مواد مغذی‌ترین غذای موجود در بازار، انتخاب سالمی برای کودک نخواهد بود. در مورد حقایق تغذیه ای در مورد کشمش، چند ماده مغذی کلیدی برجسته هستند. این شامل:

منبع خوبی از آهن و مقداری کلسیم است، منبع خوبی از پتاسیم است .فیبر نسبتاً بالایی دارد (2 گرم در هر وعده)، که اگر کودک شما یبوست داشته باشد کشمش سبز پلویی خوب است.

جالب اینجاست که در مورد سلامت دندان، برخی تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که کشمش دارای خواص ضد باکتریایی است که در واقع از ایجاد حفره جلوگیری می کند.

اگرچه کشمش شیرین و چسبنده است، اما تحقیقات نشان می دهد که به اندازه کافی به دندان نمی چسبد تا باعث ایجاد حفره شود. برای تایید این نظریه ها به مطالعات کشمش سبز قلمی بیشتری نیاز است.

منفی
از آنجایی که کشمش چیزهای زیادی دارد، چرا از ارائه آن به فرزندان خود اجتناب می کنید؟ اگر کودک شما آنها را دوست ندارد، گزینه های میوه خشک دیگری وجود دارد که پروفایل های مشابهی از مواد مغذی را ارائه می دهد. در غیر این صورت، کشمش سبز مضرات زیادی ندارد.

توجه به این نکته ضروری است که طبق انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA)، غذاهای چسبنده مانند میوه‌های خشک، از جمله کشمش، می‌توانند به دندان‌های شما آسیب بزنند، زیرا تمایل دارند بیشتر از سایر غذاها روی دندان‌ها باقی بمانند.

 • منابع:
  1. ?Are Raisins a Nutritious Snack Option
 • تبلیغات: 
  1. رشد شگفت آور مو با خوردن انار!
  2. ظروف یکبار مصرفی که باعث شروع یک زندگی مشترک شدند!!!
  3. کشف میگو در دل مرغ خانگی!
  4. کرم پودری که باعث معجزه در یک دختر کره ای شده است!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.