خرما در روسیه موجب نجات بیمار از خطر سکته مغزی شد

خرما در روسیه میوه‌ای است که از درخت خرما که بومی خاورمیانه است به دست می‌آید، اگرچه اکنون در دریای مدیترانه، آسیا، ایالات متحده آمریکا و مکزیک نیز کشت می‌شود.

خرما به صورت خوشه های بزرگی رشد می کند که از بالای این درختان خرما آویزان است. با رسیدن آنها، پوست آنها قهوه ای می شود و با خروج رطوبت بیشتر و بیشتر از میوه، چروک می شود. این زمانی است که آنها معمولاً با دست برداشت می شوند، یا توسط شخصی که از کف دست بالا می رود یا با استفاده از بالابر مکانیکی.

وقتی چیده می شوند شبیه کشمش بزرگ چروکیده می شوند. علیرغم ظاهر آنها هنوز مقداری رطوبت دارند. خرمای کامل در وسط آن سنگی دارد که باید قبل از خوردن آن را جدا کرد یا می توانید خرمای بدون هسته بخرید.

خرمای خشک و تازه در تمام سال موجود است، اما نوع تازه آن بین نوامبر و ژانویه بهترین است.

انواع مختلفی از این میوه وجود دارد، اما خرمای مدجول یکی از شناخته شده ترین آنهاست، زیرا طعم و بافت شیرین و چسبناکی نسبت به سایرین دارد.

طیف کاملی از راهنماهای فواید سلامتی ما را کشف کنید یا برخی از بهترین دستور العمل های خرما را بررسی کنید، روز خود را با فرنی خرما و تاهینی ما شروع کنید و با ذائقه ماهی خال مخالی، خرما، بادمجان و لیموی نگهداری شده پایان دهید.

یک وعده 30 گرمی خرما یکی از پنج وعده غذایی شما در روز محسوب می شود. بیشتر در اینفوگرافیک پنج روزه ما کشف کنید.

خرما منبع غنی از ترکیبات گیاهی محافظ است که خواص آنتی اکسیدانی دارد. اینها شامل پلی فنول ها، کاروتنوئیدها و لیگنان ها هستند که نشان داده شده است که به مدیریت خطر بیماری مزمن کمک می کنند.

تحقیقات در مورد فیبر به حمایت از نقش مهم آن در سلامتی، از کمک به حفظ میکروبیوم روده سالم تا کاهش خطر برخی بیماری‌های بلندمدت سلامت ادامه می‌دهد.

یک مطالعه کوچک در سال 2015 نشان داد که مصرف خرما ممکن است سرطان روده بزرگ را به دلیل محتوای بالای فیبر و پلی فنول آن کاهش دهد، که دومی فواید ضد میکروبی مفیدی نیز دارد.

اعتقاد بر این است که ترکیبات موجود در میوه اثرات اکسی توسین، هورمونی که در انقباضات زایمان نقش دارد، تقلید می کند.

شربت خرما خمیری است که از مخلوط کردن خرما با آب تهیه می شود. این شربت دارای شاخص گلیسمی (GI) پایین و محتوای فروکتوز کمتری نسبت به سایر شیرین کننده ها است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.