با خوردن ماکارونی جهان از ریزش مو جلوگیری کنید

ماکارونی جهان یکی از اجزای کلیدی بسیاری از الگوهای غذایی سالم سنتی در جهان است.

از جمله رژیم غذایی مدیترانه ای که با نرخ مرگ و میر کمتر، کاهش بروز بیماری های قلبی عروقی (CVD) کاهش خطر ابتلا به سندرم متابولیک همراه بوده است.

برخی از انواع سرطان 19 و با بهبود نشانگرهای زیستی پیری مرتبط بوده است. 20 رژیم غذایی مدیترانه ای ریشه در حوضه مدیترانه دارد که مورخان آن را “گهواره جامعه” نامیده اند، زیرا تاریخ جهان باستان از آنجا شروع شده است.

محل این رژیم نتیجه آمیختگی فرهنگ ها در منطقه است و تاریخچه ای غنی و پیچیده دارد. رژیم غذایی یک برنامه یا برنامه خاص نیست، بلکه مجموعه ای از عادات غذایی است که به طور سنتی توسط مردم منطقه مدیترانه دنبال می شود.

این فرضیه که مصرف رژیم مدیترانه‌ای، که معمولاً شامل ماکارونی است.با بروز کمتر CVD مرتبط است برای اولین بار در دهه 1950 مطرح شد و از آن زمان تحقیقات به حمایت از این نظریه ادامه داد.

مطالعه و مطالعه MOLI-sani نشان داد که مصرف بیشتر ماکارونی سمولینا با پایبندی بیشتر به رژیم غذایی مدیترانه ای سنتی مرتبط است.

اگرچه ماکارونی بخشی جدایی ناپذیر از رژیم غذایی سنتی مدیترانه ای است، اما نحوه سرو و ترکیب ماکارونی با سایر غذاها از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است حتی در ایتالیا.

جایی که ماکارونی سمولینا زیربنای رژیم غذایی سنتی است. ماکارونی فرآوری شده و غلات کامل یک غذای نسبتاً مدرن است و در حالی که فیبر بالایی دارد و فواید سلامتی خود را دارد، جزء رژیم سنتی مدیترانه ای نیست.

به عنوان بخشی از یک مطالعه کوهورت آینده نگر، رژیم غذایی 1838 مرد 47 تا 67 ساله برای شناسایی الگوهای غذایی و ارتباط با CVD مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. از 3 الگوی غذایی ایجاد شده، الگوی حاوی پاستا با بروز CVD یا عوامل خطر در پیگیری مرتبط نبود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.